Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)Russian (CIS)
  • MTT-PeJoh
  • MTT-PeJoh
  • MTT-PeJoh
  • MTT-PeJoh
"Viver, Trabalhar e Estudar na Uniao Europeia" PDF Print E-mail
Sunday, 30 October 2016 22:07

2015-1-PT01-KA102-012740

W dniach od 17.10.2016 do 17.11.2016

„Viver, Trabalhar e Estudar na Uniao Europeia” – w dniach od 17 października do 17 listopada 2016r. gościliśmy grupę 8 uczniów ze szkoły Escola Profissional Profitecla z Portugalii. W Pszczynie realizowali projekt mobilnościowy w ramach programu ERASMUS+. Praktyki zawodowe odbyły się dzięki uprzejmości pszczyńskich firm i instytucji. Zawodu technik obsługi turystycznej uczyły się w Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Tajników prowadzenia Sekretariatu uczyli się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie oraz firmie TERRABIT, a zawodu Food and beverage w kawiarni Dolce Vita w Pszczynie. Każdy dzień rozpoczynał się od nauki podstaw języka polskiego.

Oprócz nauki szkoła goście mieli zagwarantowaną dużą dawkę rekreacji i możliwości poznania kultury naszego regionu i kraju. Odbyły się między innymi: ognisko integracyjne z naszymi uczniami, wyjazd na bowling do „Chacharni” w Czechowicach Dziedzicach i do aquaparku w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Integracja i wzajemne poznanie się ogrywały kluczową rolę w kontaktach między naszymi uczniami i gośćmi. Wspólne zawody strzeleckie, ognisko, spotkania z młodzieżą Szkoły miały na celu wzajemne poznanie się, zaprzyjaźnienie i dobrą zabawę dla wszystkich. Podczas weekendów naszym gościom zaplanowaliśmy liczne atrakcje turystyczne: zwiedzanie Krakowa, Kopalni Soli w Wieliczce, Zwiedzanie Bielska-Białej, Katowic, Kopalni Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu, Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zwiedziły również Cieszyn i Czeski Cieszyn, Żywiec, Wisłę, Szyndzielnię i Górę Żar.

Przeżycia z wyprawy do Polski na długo pozostaną we wspomnieniach naszych gości. Zawsze staramy się, aby dobre wrażenie o Polsce i Polakach docierało do różnych zakątków Europy.